Перший раз в садочок

Ну нарешті відбулося! Ви в садочку! І щоб цей радісний настрій у вас зберігся і далі,  ви повинні знати як полегшити малюкові привикання, тобто адаптацію до нового середовища. Адаптація проходить у всіх малюків, але часто по різному. Процес це складний і не завжди швидкий . Уявіть себе дитиною, яка 2-3 роки була тільки з рідними, а тут усюди чужі діти і дорослі, і нікого рідного поруч –  а-а-а-а-а-а!!!

Малюк в садочку має пройти адаптацію:

І. Імунологічну: тобто пристосування імунної системи.

  1. Соціальну: прийняти вимоги і правила системи.
  2. Психологічну: звикнути до розлуки з мамою.

Дитина може перебувати в стані стресу, а стрес сильно знижує імунітет малюка. В цей період може змінитися і поведінка малюка в негативний бік, і все це за висновками психологів – реакція на розлуку з мамою. І не треба сварити дитя за капризи, треба підтримати  і допомогти впоратися зі своїми страхами і переживаннями.

Малюку треба раніше розказати, що таке дитячий садок,  чим там займаються діти і вихователі, побувати на території нашого садочку, погратися там, поспостерігати за іншими дітками. Режим дитини вдома необхідно перебудувати відповідно садового, який майже однаковий для всіх: 8-10 – сніданок, 9-00 – 10-00 – заняття, 11-00 – 12-00 – прогулянка, 12-00 – 12-30 – обід, 13-00 -15-20 – сон, 16-00 – вечеря, 16-30 – 18-00  вечірня прогулянка та ігри.

Дитина може боятися заходити до групи де багато дітей, тоді краще вам приводити її раніше або навіть першою. Тоді у вихователя буде більше часу для спілкування з вашим малюком, а у дитини більше часу, щоб звикнути і подружитися саме з цим вихователем.

Щоб звикання до дитячого саду проходило легше, треба зробити його поступовим: у перші 3-4 дні дитина залишається в садочку до обіду, вивчає приміщення та нове оточення, знайомиться з іншими дітьми. Якщо малюк веселий, активний  після перших 5 днів можна пробувати вкладати малюка спати, але забирати краще зразу після сну. Малюк дуже тривожиться з приводу того, що його в садочку залишать назавжди без мами, тому не затримуйтесь надовго.

Придумайте і виконуйте ритуал прощання, тому що все, що відбувається регулярно заспокоює: поцілуйте, обніміться, «дайте п’ять», заберіть до групи улюбленого ведмедика, несіть корм в акваріум рибкам, покажіть діткам і дорослим нову книжку тощо.

Будьте чесними з дитиною, не тікайте, пообіцяйте їй обов’язково забрати її після роботи, магазину, дачі тощо. Навчіться самі розлучатися і спокійно залишати дитину на педагога, малюк підсвідомо відчуває нервозність дорослого і сам буде перебувати в такому ж настрої.

Дорогою до садочку розповідайте щось захопливе і цікаве, не залишаючи час на роздуми – плакати чи ні. Не піддавайтесь на маніпулювання дитини: плачі, жалі,гнів, умовляння. Дитина повинна знати, що вона буде щоденно ходити до садочка. Якщо ви хоч раз не витримаєте і заберете дитину додому, наступні капризи будуть ще гучнішими і важкими для малюка. Знайте, що через кілька хвилин після заходу до групи 99% дітей спокійно граються і зовсім не плачуть, тому що з вашими малюками працюють педагоги, які знають що і як робити з малюками, так що не нервуйте, довіряйте своїм вихователям!

За час перебування в садочку у дитини немов би «сідає батарейка», тож по приходу додому приділіть малюкові більше уваги: не скупіться на обійми і поцілунки, спільні справи та ігри, дозвольте дитині побути вашим «хвостиком», адже він цілий день був без вас!

Вдягайте дитину в садочок в зручний одяг з натуральних тканин, який не викликає незручностей для малюка: він не великий і не малий, не вилізає і не звисає, заважаючи рухам. Обов’язково майте в шафі 2-3 комплектів запасного одягу, особливо білизни для переодягання при забрудненні, покладіть в кишеньку носову хустинку. Тапочки в яких малюк ходить в групі повинні бути з фіксованою п’яткою, не шльопанці, це необхідно для безпеки під час активних рухів.  Також дозвольте дитині побути дитиною в іграх на вулиці і мати можливість вільної гри, а не слідкувати всю прогулянку за чистотою нової одежини. Доцільно мати в шафі одяг, в якому ви будете приходити і йти додому, а в садочку переодягти дитину, або попросити вихователя переодягти дитину на прогулянку. І не хвилюйтесь: дитина буде переодягнена, причесана, брудний одяг зібраний в шафі, мокрі  черевички вихователь поставить під батарею в роздягальні, а рукавички взимку покладе сушитися.

Ваша терплячість і старання врешті-решт будуть недаремними,  малюк стане повноправним і авторитетним членом дитячого колективу і ви таки дочекаєтесь питання: «Ну коли ми вже підемо в садочок?!» Згідно анкетування проведеного серед наших батьків майже 90% дітей ходять до садочку із задоволенням. Так що попереду у вас  приємне плавання!