Малювання жмаканим папером

Нова пора року – весна несе з собою і новий колорит барв та відтінків, художніх образів, які не зможуть сховатися від пильного дитячого ока. У всіх мам, бабусь, вчительок та виховательок весна асоціюється з квітами, і це природньо. Мабуть, підсвідомо втілюючи у життя афоризм Тараса Шевченка «думи – квіти мої – діти», наша малеча мислить «квітково» і страшенно любить малювати різні троянди, ромашки, барвінки. Малюючи їх, можна експериментувати і з кольором, і з формою, і з технікою їх створення. Сьогодні ми ознайомимося з однією із нетрадиційних технік малювання, яка дозволить передати унікальність та неповторність кожної квітки. Це малювання жмаканим папером. Саме ця техніка позитивно вплине на розвиток творчих здібностей, уваги та мислення, дрібної моторики рук дитини. Ще В. А. Сухомлинський, великий український педагог, писав, що розум дитини знаходиться на кінчиках її пальців. А це означає, що художніми засобами створення малюнка ви можете розвинути не тільки художній смак, вміння малювати, а й мовлення дитини.

Що нам знадобиться:

– папір;

– гуаш (не сильно розбавлена);

– шматочки газети або непотрібного паперу;

– пензлик (тоненький);

– склянка з водою.

Послідовність роботи:

 

Беремо декілька шматочків паперу або газети і зминаємо їх у грудочки. Діти залюбки можуть зробити це самостійно, перетворюючи таку звичайну дію у необхідний атрибут для створення неповторного малюнка. Занурюємо ці грудочки у гуаш і робимо відбитки, притискаючи їх до паперу у тому місці, де будуть пуп’янки наших квітів. Розміщуючи квіти, дитина буде знайомитись із побудовою композиції, у неї розвиватиметься окомір. Коли кількість і колір квітів визначена, слід завершити роботу, домалювавши пензликом останні штрихи – стебло та листочки. Придивіться на фото – наші малинові півонії виглядають як живі!

За допомогою такої техніки, яка потребує мінімум затрат і максимум задоволення від роботи, можна зробити тло майбутньої картини або зобразити кумедних пухнастих звірят. Нехай ваша дитина сама визначиться з майбутнім шедевром, а ви допоможете їй створити звичайне диво.

Катя ТВЕРЕЗОВСЬКА

Post Author: Dzvinochok

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *