Корисні ігри з піском

Збираєтеся родиною до моря чи на пляж до річки? Можливо, у вас у дворі є пісочниця… Прекрасна нагода погратися з дітьми у піщані ігри. Дехто  вважає, що пісок може зашкодити дитячому здоров’ю, бо там, мовляв багато бактерій, різних мікроорганізмів і найелементарніше – малюки ним можуть забруднити себе і свій одяг. Але це не зовсім так, особливо, якщо мова про морський доглянутий піщаний пляж.

Тож давайте поговоримо про рекреаційні та інші корисні властивості піску. Пісок відкриває неосяжне поле діяльності для юних дослідників та експериментаторів. Аби дізнатися, з чого складається пісок, візьміть збільшувальне скло і уважно розгляньте його разом зі своєю дитиною. Перед вами відкриється цілий світ неповторних піщинок, маленьких камінчиків, уламків мушель…

Далі варто познайомитися з деякими властивостями піску. Запропонуйте дитині зліпити щось із сухого піску. Вона буде пересипати його з долоньки в долоньку, але так і не досягне бажаного результату. Варто пояснити дитині, що сухий пісок сиплеться, а якщо його зволожити – він стане придатним для ліплення. Розділіть пісок на дві частини, одну з яких змочіть водою, а далі починайте його досліджувати. Нехай дитина висуває припущення і разом із вами перевіряє їх. Таким чином можна дізнатися, що вологий пісок темніший і важчий, ніж сухий, вода швидко вбирається в нього, на вологому піску залишаються сліди та відбитки. Коли дитина зрозуміла, що ліпити можна лише з вологого піску, варто переходити до наступного етапу – ліплення.

Дітям молодшого віку можна запропонувати різноманітні пасочки та ємності, а дорослішим – самостійно зліпити фігурки з піску. Дитяча творчість не має меж, а пісочні ресурси сприятимуть цьому. Зараз модною є пісочна анімація. Але не всі батьки або вчителі в змозі придбати необхідне приладдя. Не варто засмучуватися, імпровізований столик для пісочної анімації можна зробити і з підручних матеріалів. Вам знадобиться лише дерев’яний ящик, лампа і скло. В ящику потрібно зробити отвір, а потім закрити його за допомогою скла. Якщо ви використовуєте звичайне скло, не забудьте обробити його краї, щоб дитина не поранилася. Зверху на скло покладіть папір білого кольору і закріпіть його за допомогою скотчу. Завдяки цьому ви отримаєте матовість. Потім в ящику потрібно зробити отвір, щоб помістити в нього лампу. Створення власних шедеврів розвиватиме у вашої дитини ще й посидючість, терпіння, витримку.

Малювати піском можна й в інший спосіб. На аркуші цупкого паперу намалювати клеєм контури майбутнього малюнка, притрусити піском, почекати, доки клей висохне і здмухнути зайві рештки піску. На папері ви отримаєте об’ємне зображення, яке можна вставити у рамку і прикрасити ним порожню стіну. Якщо заздалегідь просіяти і пофарбувати пісок у різні кольори, то дитячі малюнки будуть цікавішими і яскравішими, а якщо насипати у прозору скляночку кольоровий пісок шарами – ви отримаєте неповторний сувенір на пам’ять.

Ігри з піском також позитивно впливають на фізичне здоров’я малюків. У медицині є навіть окремий розділ – псамотерапія (прогрівання піском). Велику користь для здоров’я дає ходіння босоніж по піску. До того ж, пісок позитивно впливає на емоційну сферу дитини, він заспокоює нервову систему, знижує тривожність, стабілізує психіку. Для цього є низка завдань і вправ – малювати на вологому піску пальчиком, робити відбитки долоньки, занурювати руки в пісок, пересипати його з долоньки в долоньку, трамбувати в якусь ємність, шукати заховані у піску речі, іграшки. Такі ігри ще й корисні для розвитку дрібної моторики, координації рухів, тактильних відчуттів і сенсорного розвитку загалом.

Таким чином, вирушаючи у відпустку на море або на відпочинок до річки чи якоїсь іншої водойми, будьте певні, що ваша дитина, граючись з піском, зможе збагатитися інтелектуально і творчо, покращити своє здоров’я і  настрій, щоб потім подарувати його вам.

Катерина ТВЕРЕЗОВСЬКА

Post Author: Dzvinochok

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *